Wytrzymałość hali stalowej w kontekście obciążeń
Hale magazynowe i usługowe cieszą się w ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem wśród klientów biznesowych. Pozwalają bowiem szybko powiększyć zaplecze danego przedsiębiorstwa. Te wykonane ze stali bardzo łatwo się montuje i demontuje, a ponadto są one bardzo wytrzymałe na różnego typu obciążenia. Mają też wiele innych zalet, o których dowiesz się z tego artykułu.
Hala ze stali – co warto wiedzieć?
Hale do zastosowania usługowego i magazynowego powstają na bazie stalowej konstrukcji nośnej hali, która łączy się z płytami warstwowymi. Te tworzą natomiast ściany, a często również dach obiektu.
Takie konstrukcje stanowią wprost doskonałą alternatywę dla klasycznego budownictwa żelbetowego. Murowanie, ocieplanie i wykańczanie ścian zewnętrznych zostało zastąpione przez operację montażu systemowych płyt warstwowych o znakomitych parametrach cieplnych. Obiekty łatwo się montuje we wskazanej przez klienta lokalizacji, a w razie potrzeby można je dodatkowo rozbudowywać. Jest to możliwe dzięki gotowym modułom, które sprawiają, że hala dostosowuje się do indywidualnych oczekiwań inwestorów.
Do pozostałych zalet hal stalowych można zaliczyć:
niską cenę inwestycji,
nieskomplikowany i krótkotrwały proces budowy oraz ewentualnego demontażu (dzięki technologii prefabrykacji),
możliwość dobudowania do już istniejącego obiektu murowanego,
brak konieczności organizowania miejsc do obsługi klienta, ekspozycji i magazynowania – jak bywa to w odniesieniu do lokali usługowych,
możliwość dostosowania do charakteru prowadzonej działalności gospodarczej.
Takie hale można ustawiać zarówno w mieście, jak i poza nim, choć w przypadku obiektów przeznaczonych pod działalność logistyczną, najdogodniejszą lokalizacją będzie ta blisko najważniejszych arterii komunikacyjnych: dróg i autostrad.
Wytrzymałość hali stalowej na obciążenia
Hale stalowe określane są niekiedy obiektami w systemie lekkiej obudowy. Ta nazwa może być jednak dla niektórych nieco myląca, bo sugeruje niską wytrzymałość obciążeniową konstrukcji, tymczasem są one bardzo odporne na oddziaływanie fizyczne.
Po zastosowaniu odpowiednich wzmocnień hale stalowe mogą być wznoszone również na takim podłożu gruntowym, które charakteryzuje się niską nośnością.
Komu zlecać wykonanie hali stalowej?
Tego typu usługi najlepiej zlecać profesjonalnym firmom, które specjalizują się w montażu hal stalowych o różnej kubaturze, zawsze w odniesieniu do indywidualnych potrzeb danego inwestora i uwzględniając jego oczekiwania w zakresie funkcjonalności i wyglądu konstrukcji.
Przykładem zaufanego usługodawcy z tego zakresu jest LARGO HALE, czyli polskie przedsiębiorstwo, którego specjalizacją jest projektowanie i budowa hal stalowych. Zespół projektowy zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa i wytrzymałości konstrukcji i dąży do optymalizacji kosztów budowy, co jest ważne z punktu widzenia biznesowego.
Konstrukcje dostarczane przez wspomnianego dostawcę znajdują zastosowanie jako punkty usługowe, magazyny i centra logistyczne.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana