Zakładamy własną halę produkcyjną — od projektu po wykonanie
Hale produkcyjne powstają na podstawie indywidualnych projektów, uwzględniających specyfikę działalności przedsiębiorstwa. Bierze się pod uwagę wielkość działki i jej położenie oraz przeznaczenie obiektu. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z usług generalnego wykonawcy, który zajmie się formalnościami wymaganymi przed rozpoczęciem prac oraz odda budynek do użytku.
Kilka słów o projektowaniu hal produkcyjnych
Puntem wyjścia do rozpoczęcia projektowania hali stalowej jest dokładna analiza jej przeznaczenia. Oprócz samej wielkości obiektu ważne jest optymalne zagospodarowanie przestrzeni przy jednoczesnym zapewnieniu płynności i wydajności pracy. Nie bez znaczenia pozostaje charakter działalności firmy oraz potrzeby związane z magazynowaniem towaru. Równie istotne jest przestrzeganie wszystkich norm i standardów bezpieczeństwa oraz poszanowanie obowiązujących przepisów Prawa Budowlanego.
Przy projektowaniu zawsze uwzględnia się kształt i wymiary działki oraz określa się technologie budowy. Bierze się także pod uwagę możliwość przyszłej rozbudowy oraz w razie konieczności aranżuje się przestrzeń biurową. Kluczowa jest wielkość budynku oraz ilość zatrudnionych w nim osób. Ponadto wykonuje się obliczenia konstrukcyjne dotyczące obciążeń dachów śniegiem oraz oddziaływania wiatru.
Hala stalowa pod klucz
W projektowaniu i budowie hal stalowych specjalizuje się firma Profix, która oferuje wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji i koordynuje cały proces powstawania budynku. Generalne wykonawstwo uwzględnia wszystkie aspekty związane ze wznoszeniem hal. Po opracowaniu projektu w imieniu inwestora załatwiane są wszystkie formalności urzędowe, a po zakończeniu robót wykonawca zajmuje się oddaniem budynku do użytku.
Hale produkcyjne budowane z prefabrykowanych elementów powstają szybko i są tanie w realizacji – zastosowanie powtarzalnych ram i profili znacznie ogranicza koszty produkcji praz zapotrzebowanie na materiały. Co więcej, przy niewielkiej ilości podpór możliwe jest zaprojektowanie budynków o sporej rozpiętości. Prefabrykacja skraca czas realizacji inwestycji i znacząco wpływa na koszty, a więc jest to doskonała alternatywa dla budownictwa tradycyjnego.
Reasumując, kompleksowa budowa hali stalowej to projektowanie, pomoc przy formalnościach, prefabrykacja konstrukcji, budowa hali i jej montaż na miejscu budowy. Hale stalowe pod klucz to idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na szybkiej realizacji przedsięwzięcia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana