W co powinien być wyposażony modułowy bar na targi?
Modułowe stoiska wystawiennicze to nowoczesne rozwiązania, które elastycznie wpisują się w strategie reklamowe i sprzedażowe firm z wielu sektorów biznesu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by z tego typu stoisk korzystały także przedsiębiorstwa promujące swoją ofertę na targach z branży Horeca czy zajmujące się produkcją napojów. W przypadku takich firm najważniejszym elementem stanowiska eventowego jest bar. Podpowiadamy, w co warto go wyposażyć.
Czym powinien wyróżniać się bar eventowy?
Kluczowym problemem, przed którym stoją projektanci stoisk na eventy, jest konieczność dopasowywania modułów wystawienniczych do różnych przestrzeni. Targi mogą odbywać się za każdym razem w innym miejscu, dlatego wszystkie elementy stoiska powinny dobrze się ze sobą komponować bez względu na konfigurację. Ten wymóg w 100% spełniają stoiska modułowe – bary oraz poszczególne meble i ekspozytory można zestawiać w dowolny sposób, zawsze uzyskując funkcjonalną wyspę.
W związku z tym podczas kupowania barów i lad prezentacyjnych warto zwrócić uwagę na produkty, które są oferowane przez producenta w kilku rozmiarach, np. w wersji pojedynczej i podwójnej. Jeśli bary należą do systemu modułowego, można z nich stworzyć długi ciąg, duże możliwości rekonfiguracji oferują też modele przystosowane do łączenia wzdłuż narożników. Inwestycja w bary modułowe to więc świetne zabezpieczenie dla firmy – nie ma ryzyka, że stoisko nie zmieści się w danym wnętrzu. Dobrze jest również sprawdzić, czy bar posiada kółka transportowe oraz, czy jego fronty zbudowane są z paneli umożliwiających łatwą wymianę grafiki.
Akcesoria do barów modułowych
Bary modułowe można wyposażyć w wiele praktycznych akcesoriów, które ułatwią pracę pracownikom obsługującym stoisko, a zarazem pozwolą lepiej zaprezentować produkty z oferty firmy. Przede wszystkim należy więc rozważyć zakup różnorodnych akcesoriów barmańskich, które można przechowywać zarówno na blacie, jak i na półkach umieszczonych po wewnętrznej stronie baru (ilość półek powinna być dostosowana do wielkości stoiska i planowanej intensywności jego eksploatacji). Funkcjonalność stoiska zwiększą np. dystrybutory do napojów i pojemniki na lód, konstrukcja wiele też zyska dzięki dodatkowemu oświetleniu. Podświetlane panele frontowe lub blaty robocze sprawią, że bar skutecznie przyciągnie zainteresowanie klientów i zachęci ich do degustacji oraz zapoznania się z promowanym asortymentem.
Pracownik Clever Frame, firmy specjalizującej się w modułach wystawienniczych, radzi: Dobrym pomysłem jest uzupełnienie stoiska z barem także o ścianki wyraźnie oddzielające przestrzeń od stanowisk konkurencji. Ścianki utworzone z pylonów bądź kasetonów również można wyposażyć np. w półki, pojemniki na ulotki, a nawet ekrany multimedialne. Zwłaszcza te ostatnie stanowią ciekawą propozycję, ponieważ są świetnym nośnikiem treści marketingowych i informacyjnych.
Zakup stoisk modułowych zamiast jednorazowych to bardzo dobra inwestycja, która szybko zwróci się pod względem finansowym, ale będzie też dużą ulgą w kontekście logistycznym. Dowolność rekonfiguracji jest najważniejszym atutem nowoczesnych stoisk bazujących na modułach, a nie klasycznych meblach wystawienniczych. Dzięki takim rozwiązaniom nawet tak spore konstrukcje jak bary mogą elastycznie dopasowywać się do różnych wnętrz.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana